Witam w Modern Academy!

Nazywam się Dorota Dąbrowska, jestem dyrektorem i założycielem prywatnej szkoły podstawowej w Toruniu.

MODERN ACADEMY - Prywatna Szkoła Podstawowa Nowoczesnych Technologii i Języków Obcych - powstała po to, by urzeczywistnić nowoczesną edukację, tworząc w ten sposób nowe standardy kształcenia na poziomie szkoły podstawowej. Naszym wiodącym założeniem jest wykorzystywanie najnowszych technologii w procesie dydaktycznym i wychowawczym, tak by przygotować uczniów do życia w społeczeństwie informacyjnym.

Realizujemy to  poprzez zapewnienie uczniom narzędzi niezbędnych do rozwijania umiejętności wyszukiwania, porządkowania i wykorzystywania informacji, z zastosowaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych na zajęciach z różnych przedmiotów.

Modern Academy zapewnia także nabycie kompetencji w zakresie języków obcych - dobrą znajomość języka angielskiego oraz podstaw dwóch dodatkowych języków: francuskiego i hiszpańskiego. W celu maksymalizacji efektywności kształcenia językowego, realizujemy je, nie tylko w ramach programowych zajęć lekcyjnych, ale także w formie zajęć pozalekcyjnych: warsztatów, gier i zabaw, a także świetlicy językowej. Wykreowany w ten sposób kontekst ma tworzyć przyjazną przestrzeń do wykorzystywania i utrwalania wiedzy nabytej podczas zajęć lekcyjnych oraz sprawdzania umiejętności komunikacyjnych dziecka w sytuacjach życia codziennego.

W Modern Academy stawiamy na intelektualną kreatywność i samodzielność, umiejętności analizy i interpretacji informacji.

Naszym celem jest zapewnienie uczniom odpowiednich warunków harmonijnego rozwoju, we wszystkich obszarach ich aktywności, zarówno w zakresie rozwoju intelektualnego, jak i emocjonalnego, społecznego oraz fizycznego, zgodnie z potrzebami dziecka na każdym etapie jego edukacji.
Modern Academy, w założeniu, nie ma być szkołą profilowaną nastawioną jedynie na wybrany obszar kształcenia. Chcemy dać dzieciom możliwość doświadczania różnorodności wielu dyscyplin i dziedzin życia, tak by mogły świadomie odkrywać swoje zdolności i pasje. Temu służy odpowiednia organizacja i forma zajęć objętych programem nauczania oraz bogata oferta zajęć pozalekcyjnych, obejmująca m.in.: kółka przedmiotowe, szachy, zajęcia plastyczne i techniczne, robotykę, zajęcia sportowe i rekreacyjne oraz wiele innych.

Mam nadzieję, że przedstawiona koncepcja kształcenia wzbudziła Państwa zainteresowanie i zachęciła do bliższego zapoznania się z ofertą szkoły. Zapraszam do odwiedzania naszej strony internetowej oraz na indywidualne spotkanie informacyjne w siedzibie szkoły. W celu uzgodnienia dogodnego dla Państwa terminu spotkania, proszę o telefon lub mail.


Z poważaniem, 

Dorota Dąbrowska

Dorota Dąbrowska


Inicjator, współzałożyciel i Kanclerz/Wicekanclerz Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu (w l.1998-2011);  
Dyrektor Filii Towarzystwa Edukacji Bankowej SA i Studium Finansów w Toruniu (w l.1994-1998);    
Asesor wiodący w Polish Project Exellence Award 2015, 2014, 2010 IPMA (International Projekt Management Association);    
członek PMI i IPMA Polska.

Kwalifikacje zawodowe
certyfikat PMP - Project Management Professional, Project Management Institute, license number 1649722,
absolwentka studiów Executive MBA Akademia Leona Koźmińskiego Warszawa,
studia doktoranckie na Wydziale Ekonomii Akademii Ekonomicznej w Poznaniu,
studia magisterskie -Wydział Humanistyczny - Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu,
studia podyplomowe Bibliotekoznawstwo z Elementami Zarządzania Informacją Cyfrową - Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
studia podyplomowe Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej - UMK Toruń,
studia podyplomowe Public Relations – Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu,
studia podyplomowe Zarządzania Finansami i Marketingu – UMK Toruń,
egzaminator egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego (171000310 OKE Gdańsk),
uprawnienia pedagogiczne,

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.